niedziela, 9 września 2012

Open Air Day 2012 Malbork - Mig-29

Po wycofaniu legendarnych Migów 21 przez krótki okres czasu malborscy lotnicy wykorzystywali Iskry do podtrzymania nawyków. Czekano na nowoczesne maszyny Mig-29. Były to niemieckie samoloty używane w czasach NRD i już po zjednoczeniu Niemiec. Można je łatwo rozpoznać ponieważ ich numer taktyczny zaczyna się od 41.

Mig-29UB n\b 4110
Uzbrojony Mig-29A
Pociski R-60
PKW Orlik - kilka dni przed Open Air Day na lotnisko powróciły załogi uczestniczące w PKW Orlik 4. Jest to misja Air Policing mająca zapewnić krajom bałtyckim lotniczy parasol ochronny.
Przelot nad pasem.
Mig-29UB n\b 15 - 21 Baza Lotnictwa Taktycznego.
Syrenka i odznaka kościuszkowska
ppłk. pil. Zdzisław Krasnodębski - kilka maszyn Mig-29 z Mińska Mazowieckiego nosi specjalne malowanie mające upamiętnić najwybitniejszych polskich pilotów z okresu II Wojny Światowej.
Mig-29A n\b 70 - jest to jedna z pierwszych maszyn Mig-29 w Polsce. Samolot ten dostarczono w lipcu 1989 r. do 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa".

2 komentarze:

  1. Niestety, w stosunku do zapowiedzi, była to żenada.
    Wiele się na to złożyło, ale to już jest odrębna historia...

    OdpowiedzUsuń
  2. Można narzekać na to czy tamto. Ale proszę sobie odpowiedzieć na pytanie - "Czy na północy Polski jest inna impreza podczas której można zobaczyć z bliska (albo z daleka) Miga-29 czy Su-22?" Baltic Air Show dopiero raczkuje więc miłośnikom lotnictwa pozostaje tylko Królewo.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń