poniedziałek, 7 października 2013

Dzień Otwarty 44 Bazy Lotnictwa Morskiego

5 października na lotnisku w Siemirowicach odbył się Dzień Otwarty 44 Bazy Lotnictwa Morskiego. Z tej okazji zaprezentowano sprzęt należący do Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej a także Nadbrzeżny Dywizjon Rakietowy. 

Przy okazji wizyta w Siemirowicach miała charakter symboliczny ponieważ w 6 października minęło 25 lat od momentu wprowadzenia do MW maszyn typu An-28.  

Lim-6 MR n\b 523 na osiedlu w Siemirowicach.
 Lim-6 MR n\b 101 - przechodzi obecnie renowację mającą na celu przywrócenie pierwotnego wyglądu maszyny. W tle sprzęt należący do NDR. Przeszłość i przyszłość na jednym zdjęciu. M28 Bryza 1R n\b 1008
Bryza Bis i głowica optoelektroniczna.


Siemirowickie Bryzy na pasie startowym. Maszyny te uczestniczyły w konkursie zrzutu tratw ratunkowych.
M28 Bryza 1R bis n\b 0810 - zmodernizowany samolot Bryza.Lotniskowa straż pożarna zaprezentowała symulowaną akcję ratunkową.
Strażacy wyciągający rannego pilota.Kaman SH-2G n\b 3545.
Godło osobiste Kamana.

Do pokazu!
Luzes.


Załoga Kamana po raz kolejny zaprezentowała wysoki kunszt pilotowania śmigłowca.


 Po pokazie!
Mi-14PŁ n\b 1010.

Po pokazie Kamana w powietrzu zaprezentowała się Orka czyli Mi-14PŁ n\b 1001.


Para Su-22 zaprezentowała dość skromny pokaz pilotażu. Ale dobre i to. W końcu od czasu do czasu nad Siemirowicami musi zabrzmieć odrzutowiec.
Po zakończeniu pokazów w powietrzu przystąpiono do wręczenia nagród załogom uczestniczącym w konkursie. Na zdjęciu narrator imprezy i dowódca 44 Bazy.Zwycięska załoga pod przewodnictwem Prezesa.


0 komentarze:

Prześlij komentarz