niedziela, 1 maja 2016

Muzeum Techniki Wojskowej Gryf - Majówka 2016

30 kwietnia na terenie Muzeum Techniki Wojskowej Gryf odbyła się rekonstrukcja działań 1. BPanc. im. Bohaterów Westerplatte. Parę rekonstrukcji w życiu już widziałem, ale tym razem MTW Gryf postarało się o coś wyjątkowego. Na miejsce uczestnicy zostali dowiezieni oryginalnymi ciężarówkami z epoki. Kolejne epizody można było podziwiać z paki ciężarówki. Co prawda pojawiło się trochę niedociągnięć, ale impreza była bardzo udana i z niepowtarzalnym klimatem. MTW Gryf się rozwija i idzie w bardzo dobrym kierunku.

Jazda za repliką czołgu Pantera jest naprawdę ciekawym przeżyciem.


 Zdobyczna armata ppanc. ZIS-3 w rękach niemieckich.T-34\85.

Replika czołgu Pzkpfw V Panther.
Marian Kotecki tradycyjnie dowodzi całym przedsięwzięciem.
Oddziały rosyjskie i polskie nacierają na pozycje niemieckie.


 Żołnierze Wojska Polskiego w walkach o Pomorze w 1945 roku.

Potyczka czołgowa zakończyła się zniszczeniem T-34\85.
 Muzeum Techniki Wojskowej Gryf - Majówka 2016
Zachęcam do odwiedzenia Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce. Tylko tam macie takie widoki jak poniżej. Aż chce się zacytować Cezarego Pazurę z filmu "Szczęśliwego Nowego Jorku" - Masz to w Polsce?
Więcej informacji o muzeum na stronie internetowej. 
Muzeum Techniki Wojskowej Gryf 2 komentarze:

 1. Niestety, w naszej okolicy Gostynia już nie będzie Strefy Militarnej...zapraszam do poszukania fotek z tej imprezy w necie, także tam ta prawie Pantera udanie się pokazywała (gratulacje za jej rekonstrukcje!!!), także ostatnia w 2015 roku inscenizacja bitwy pod Budziszynem, tragicznie dowodzona przez Swierczewskiego - jest niezapomnianym wspomnieniem. Pozdrawiam Przemyslaw Kozanecki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co roku wybierałem się na Strefę Militarną, ale nic z tego nie wychodziło. Aż w końcu impreza została anulowana. Zazdroszczę, że w innych częściach Polski są duże rekonstrukcje. U nas na Pomorzu tylko Gryf działa aktywnie i Muzeum II Wojny Światowej. Nie licząc jarmarcznego D-Day Hell.

   Replika Pantery jest naprawdę bardzo udana i świetnie ogląda się ją w walce z T-34.

   Usuń