sobota, 9 lipca 2016

Ogólnopolskie Dni NATO - Morski Oddział Straży Granicznej

Ogólnopolskie Dni NATO w Gdyni nie były zbyt atrakcyjne pod względem dynamicznym. Dominowała statyka a jak już coś pojawiło się w powietrzu to dwa przeloty w dużej odległości i koniec. Przeciętny widz mógł nawet nie zauważyć przelotów śmigłowców lub samolotów Bryza.  Niemniej jedna formacja pokazała jak powinien wyglądać dynamiczny pokaz.

Morski Oddział Straży Granicznej pierwszego dnia zaprezentował pokaz indywidualny pilotażu śmigłowca W-3AM Anakonda. Maszyna oznaczona SP-VSN  trafiła do MOSG w 2007 roku jako SN-33XG. Jest przeznaczona do wspierania działań ratowniczych i bojowych MOSG.

W-3AM Anakonda, SP-VSN.


SG-211 Strażnik 1. Moje pierwsze spotkanie z jednostką patrolową proj. SAR-1500. Mimo, że jest w służbie od 2001 roku to dopiero w piątek miałem okazję na pierwsze zdjęcia Strażnika 1. Łódź zabezpieczała pokaz Anakondy i działania WZD MOSG.Drugiego dnia Ogólnopolskich Dni NATO w Gdyni zorganizowano pokaz odbijania okrętu przez operatorów z Wydziału Zabezpieczenia Działań Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Porwany został ORP Grom. 
Terrorysta na ORP Grom.
 WZD MOSG w akcji.
 Działania na wodzie wspierał śmigłowiec W-3AM Anakonda


Śmigłowiec może również wspierać ogniem akcję na wodzie. Niezbędne jest do tego zabranie na pokład odpowiednio wyszkolonego strzelca z WZD MOSG.

Zatrzymanie podejrzanego przez WZD MOSG.
0 komentarze:

Prześlij komentarz