sobota, 1 kwietnia 2017

Atlantic Resolve - US Army w Gdańsku

W poniedziałek do gdańskiego DCT wszedł zwyczajny statek do przewozu samochodów. Rozpoczął się wyładunek i okazało się, że to pojazdy wchodzące w skład wojsk stacjonujących w Europie Środkowo - Wschodniej. Poza kilkoma pojazdami M-ATV większość stanowiły różne ciężarówki i pojazdy logistyczne.

HMMWVw Gdańsku.
Honker Regulacji Ruchu - żołnierze z kompanii regulacji ruchu zawsze stanowili czoło kolumny amerykańskich pojazdów.

 M915A3 należący do 39th Transportation Battalion stacjonującego w Kaiserslautern.
413th Combat Sustainment Support Battalion

M1083 A1P2 - w wyniku doświadczeń z konfliktów asymetrycznych duża część ciężarówek FMTV została wyposażona w opancerzone kabiny.
M1078 LMTV - wczesna wersja ciężarówki z rodziny FMTV. W oparciu o projekt austriackiego Steyera od 1988 roku produkowano je w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. 

129th Combat Sustainment Support Battalion, 101st. Sustainment Brigade. Wóz z jednostki logistycznej słynnej 101. Dywizji Powietrznodesantowej. 

 Oshkosh HEMTT - kolejny standardowy wóz logistyczny US Army. Łącznie wyprodukowano ich ponad 27 tysięcy egzemplarzy.


 HMMWV to nadal podstawowy wóz US Army. O ile w jednostkach bojowych został zastąpiony przez pojazdy MRAP to w logistyce dalej pełni ważną rolę.Część pojazdów do miejsca docelowego dotrze na komercyjnych ciężarówkach.


Amerykańskie ciężarówki wojskowe parkujące pod GPKO 25. Baterii Artylerii Stałej.Kiedyś rzecz nie do pomyślenia a teraz rzeczywistość naszych czasów.


68th Combat Sustainment Support Battalion, 4th Infantry Division
Wheels of Distinction

Na kontenerze godło 4. Dywizji Piechoty.

 M1087 A1R MTV Expansible Van

0 komentarze:

Prześlij komentarz