sobota, 12 sierpnia 2017

W-3WARM Anakonda 0906

Najważniejszy punkt programu pokazów lotniczych w Gdyni czyli pokaz ratownictwa morskiego z użyciem śmigłowca W-3WARM Anakonda. Załoga w składzie: 
- kpt. Marek Wawrzyniak, 
- por. Paweł Estal,
- st. chor. szt. Edward Sokołowski, 
- chor. Krzysztof Wasylczuk, 
- st.mat Karol Kołacki
zaprezentowała swoje doskonałe wyszkolenie i zgranie. Dodatkowym smaczkiem była ostatnia Anakonda jeszcze w starym malowaniu. 


W-3WARM Anakonda n\b 0906


 Pozorant w wodzie.


Na koniec warto wspomnieć i docenić załogi kutrów K-4, K-5 i K-9 oraz holownika H-7, które zabezpieczały pokazy od strony Zatoki Gdańskiej.2 komentarze:

  1. Najważniejszy punkt programu?No bez jaj;) Owszem rozumiem,ładnie się zaprezentowali.Ale Anakondy a nawet Mi-14 można na całe szczęście zobaczyć dosyć często.A to co pokazali piloci"kosiarek",w wieczornym pokazie szczególnie było czymś niezwykłym.Owszem nie pogardziłbym np F-16 albo Migiem-29 w pełnym pokazie o zachodzie słońca ale ten,nie samym lotnictwem wojskowym człowiek żyje;)I najważniejsze,podobała się nocna część mojej rodzinie na codzień nie zainteresowanej i nie związanej z lotnictwem.Banan na twarzy dziecka jest bez cenny:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie to był najważniejszy i najlepszy punkt programu. 0906 jako ostatnia Anakonda w starym malowaniu to obecnie wielki rarytas. Lotnicy BLMW zawsze dają doskonały pokaz pilotażu i ratownictwa morskiego. Kosiarki i aeroklub do mnie nie przemawiają tak samo jak lasery i fajerwerki.

    OdpowiedzUsuń