sobota, 19 maja 2018

NATO Tiger Meet 2018 - Spotters Day

NATO Tiger Meet 2018 - Spotters Day

Baza w Krzesinach stała się gospodarzem imprezy NATO Tiger Meet. Przez kolejne dwa tygodnie samoloty i śmigłowce z tygrysich eskadr przeprowadzają manewry nad Polską. Tradycją jest organizacja dnia dla spotterów. Tym razem też tak było ale organizatorzy nie podołali temu zadaniu. Wystawili tym samym piękne świadectwo i utrwalili stereotyp klasycznego polnische wirtschaft. Najbardziej współczuję osobom, które przyjechały do Polski z zagranicy i spotkały się z polską rzeczywistością. Ale jak to powiedział klasyk - Szkoda strzępić ryja.

JAS-39 Gripen 211 Taktcká Letka, NATO Tiger Meet 2018
Ostatni raz na żywo Gripena widziałem w czasie nieodżałowanego Air Show na Babich Dołach w 1998 roku.

L-410 czeskiego lotnictwa.


JAS-39 Gripen, 59/1 Puma Squadron


F-16A MLU, 31 Smaldeel


F-16D Block 52+, 335 Mira

F-16A MLU, 313 squadron RNAF

Polskie F-16

F-18C, Fliegerstaffel 11
Od lat wczesnej młodości podobała mi się sylwetka F-18 i zawsze będę żałować, że nie jest podstawowym samolotem polskiego lotnictwa. Maszyna dwusilnikowa i używana przez amerykańską marynarkę wojenną nie może być złym samolotem. Olać większy koszt użytkowania czy inne pierdoły wpisane w tabelkach lub materiałach od lobbystów. Przecież Hornet ładniejszy.Eurofighter Typhoon, XII Gruppo
Jak się dobrze przypatrzycie to widać sylwetki śmigłowców. Podobno były na NTM 18, ale ludzie zgromadzeni w tej strefie spottera mogli je zobaczyć co najwyżej w internecie.

Eurofighter Typhoon, 142 EscuadrónEurofighter Typhoon, Taktisches Luftwaffengeschwader 74
Tornado ECR, Taktisches Luftwaffengeschwader 51 Immelmann
Saab 105ÖeRafale M, Flottille 11F

Dassault Falcon 10MER francuskiej floty.


Learjet 35A z GFD (Gesellschaft für Flugzieldarstellung) - maszyna walki radioelektronicznej, która realizuje szkolenie z niemieckimi siłami zbrojnymi i państwami NATO. 

0 komentarze:

Prześlij komentarz