sobota, 20 lipca 2013

Parada lotnictwa Marynarki Wojennej w Pucku

20 lipca w Pucku odbył się przelot maszyn należących do BLMW. W ten sposób obchodzono 93 rocznicę istnienia lotnictwa Marynarki Wojennej. W locie nad Zatoką Pucką można było podziwiać śmigłowce zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ z Darłowa a także samoloty patrolowe Bryza z Siemirowic.


Mi-14PŁ n\b 1001 

Mi-14PŁ wracające do 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie

6 komentarze:

 1. Mi-14PŁ wracające do 44 Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie, a nie 43 proszę nie pisać bzdur.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za sprostowanie. W tym miejscu znowu wyrażę ubolewanie nad obecnym nazewnictwem i organizacją jednostek lotniczych. Dla mnie osobiście bardziej czytelny był układ z eskadrami (a wcześniej pułkami) niż obecne bazy. 29 Darłowska Eskadra Lotnicza i 30 Kaszubska Eskadra Lotnicza brzmiały znacznie lepiej niż 44 Baza Lotnictwa Morskiego.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się poprzednia struktura organizacyjna jednostek lotnictwa MW była znacznie lepsza, a i nazewnictwo brzmiało lepiej. Wystarczało podać nr eskadry i każdy wiedział o co chodzi bez uściślania miejscowości, a teraz jest 44 BLot.M. rozlokowana na dwóch lotniskach (GL Darłowo i GL Siemirowice), oraz 43 BLot.M. z GL w Gdyni.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zawsze mam mieszane odczucia. Nie leciały Anakondy i Kaman. "Plemnik" czyli Mi-2 krążył w pobliżu prawdopodobnie zabezpieczając przelot. Ludzie na plaży byli zawiedzeni bo liczyli na pokazy ratownictwa. Marynarze prezentują się w całej Polsce z pokazami ratownictwa a miejscowej ludności nie pokazują tego. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Wskazany byłby pokaz możliwości Kamana jaki zaprezentował w Darłowie. Może kiedyś doczekamy się tego !!!
  Ale dobre i to co było za co dziękuję !!!
  Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze można się do czegoś przyczepić. Ale i tak dobrze, że maszyny należące do BLMW przeleciały nad kolebką lotnictwa morskiego.

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie to nie możemy narzekać na pokazy ratownictwa u nas na Pomorzu
  - styczeń Anakonda w Gdyni
  - czerwiec Mi-14 w Gdyni
  - lipiec (najbliższa środa) kolejny raz Anakonda

  OdpowiedzUsuń