piątek, 20 lutego 2015

Okręty SNMCMG1 w Gdyni

W piątkowy poranek do gdyńskiego portu weszło kilka okrętów wchodzących w skład SNMCMG1 czyli Stałego Zespołu Przeciwminowego NATO. Jest to robocza wizyta związana z rozpoczęciem kolejnej tury dyżurów bojowych.

Polski okręt ORP Mewa w zespole sojuszniczym uczestniczącym w działaniach przeciwminowych to niewielki ale cenny wkład w NATO. Warto podkreślić, że Marynarka Wojenna od początku polskiego członkostwa w NATO aktywnie działa w zespołach okrętowych. 

Okręt baza A-516 Donau. Bezzałogowe stanowisko MLG-27 wyposażone w działko kal. 27 mm.
 FGS Auerbach- niemiecki niszczyciel min typu Frankenthal.

 Załoga niemieckiego niszczyciela min. Na dziobie stanowisko MLG-27.

Wraz z niszczycielem min do Gdyni weszły trzy niezwykłe okręty. Są to bezzałogowe jednostki typu Seehund wchodzące w skład systemu Troika plus.W czasie działań bojowych przechodzą na tryb bezzałogowy i są kierowane z pokładu okrętu-matki. W tym przypadku jednostką macierzystą jest M1093. Do Gdyni weszły kierowane przez marynarzy.
Seehund 4.


Seehund 5.Seehund 6.BNS Lobelia - belgijski niszczyciel min typu Tripartite.HMS Pembroke - brytyjski niszczyciel min typu Hunt.Minigun 7,62 mm przeznaczony do zwalczania celów powietrznych i małych jednostek pływających.ORP Mewa.
Tradycyjnie na Ostrodze Pilotów jestem grubo przed planowanym wejściem okrętów. Dziś miałem okazję zobaczyć wracające z ćwiczeń Okrętowej Grupy Zadniowej, okręty Marynarki Wojennej RP.
ORP Kaszub.

ORP Grom.

Zbiornikowiec Z-1 Bałtyk.

ORP Orzeł w doku Stoczni Marynarki Wojennej.
Nie mogłem oprzeć się zrobienia kolejnych zdjęć pomocniczych jednostek pływających.
Holownik H-8.
Motorówka M-22 holująca tarcze artyleryjskie.0 komentarze:

Publikowanie komentarza