sobota, 26 września 2015

ORP Kaszub - powrót do Gdyni z ćwiczeń Northern Coast 2015

25 września 2015 roku ORP Kaszub (240) powrócił do Gdyni. Wcześniej okręt uczestniczył w manewrach Northern Coast 2015, gdzie załoga tradycyjnie pokazała wysoki poziom skuteczności i wyszkolenia. Wraz z Kaszubem do Gdyni przybył inny okręt, ale o tym już w następnym wpisie. 

 ORP Kaszub.
Zawsze podobała mi się sylwetka Kaszuba. Aż do wczoraj nigdy nie miałem możliwości zobaczyć w ruchu ORP Kaszub.
 Kaszubska flaga na ORP Kaszub.

Wkrótce na pokładzie ORP Kaszub zostanie zamontowana morska armata 35 mm, opracowana dla niszczyciela min Kormoran. Póki co możemy cieszyć się widokiem Wróbli.
 ORP Kaszub a w tle patrolowiec ORP Ślązak.

2 komentarze:

  1. Panie Michale w imieniu załogi ORP "Kaszub" dziękuje za wspaniale fotografie naszego okretu. To miłe, ze ktoś potrafi dostrzec piękno tego okretu. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że zdjęcia się podobają. W 2015 roku robiłem mnóstwo zdjęć okrętom (cały Baltops 2015), ale to właśnie ORP Kaszub przyniósł mi najwięcej radości i satysfakcji. Jak wracał z Northern Coast 2015 i jak wychodził na pożegnanie chińskiej eskadrze. Post numer 300 na moim blogu to akurat wyjście ORP Kaszub w idealnych warunkach.

    Okręt jest piękny bo jedyny w swoim rodzaju. Szkoda, że nie powstało więcej jednostek tego typu w docelowej konfiguracji. W sumie losy Kaszuba to taka historia przemian Marynarki Wojennej w pigułce. Niemniej życzę Załodze jak najlepszej służby i samych sukcesów w wyszkoleniu :)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń