piątek, 29 czerwca 2018

PLAN Binzhou w Gdyni

Chińska Republika Ludowa również wzięła udział w paradzie z okazji 100-lecia Marynarki Wojennej. Okrętem jaki pojawił się w Polsce była fregata rakietowa typu 054A - Binzhou. Nazwa okrętu pochodzi od miejsca urodzenia Sun Tzu (według innej transkrypcji - Sun Zi). Od kilku lat staram się wdrażać w swoim życiu reguły jakie wieki temu spisał Sun Tzu i odnoszę wrażenie, że z coraz lepszym skutkiem.

Chińska fregata rakietowa Binzhou w czasie parady z okazji 100-lecia Marynarki Wojennej RP.Na rufie zaprezentowano śmigłowiec pokładowy Harbin Z-9C.

Po paradzie Chińczycy wrócili na Nabrzeże Pomorskie.

Niestety nie było możliwości wykonania materiału fotograficznego na okręcie. Co ciekawe tydzień wcześniej w Kilonii Chińczycy nie robili problemów z fotografowaniem. Jak widać co kraj to obyczaj.


Przed wyruszeniem w dalszą podróż chińscy marynarze dokonywali niewielkich napraw na okręcie. 

Type 730- zestaw obrony bezpośredniej kal. 30 mm.

  Wyrzutnie pocisków przeciwokrętowych C-803.

Chińska społeczność w Polsce pojawiła się licznie zarówno w czasie wejścia jak i wyjścia okrętu. Widać było dumę z silnej floty oraz poczucie jedności z rodakami z chińskiej floty. Na zdjęciu Instytut Konfucjusza przy Uniwersytecie Gdańskim.
Pożegnanie chińskiej fregaty.

Załoga śmigłowca pokładowego. Na głowach mają chińskie kopie amerykańskich kasków lotniczych SPH-4. Polska również skopiowała ten model, który służy jako THL-5.

Chińska fregata opuszcza Gdynię.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza